Info o expedici

 

Projekt zahrnující tělesně postiženého účastníka je novou výzvou a zároveň pokusem, jak těmto lidem zkvalitnit život – zde pomocí adrenalinové a dobrodružné cestovatelské aktivity.

Smysl cesty je i ve zprostředkování zkušenosti a zážitku z expediční cesty těm postiženým lidem, pro které se život na invalidním vozíku může jevit jako definitivní tečka za aktivním stylem života.

Tento projekt je v první fázi, kdy pojede pouze jeden vozíčkář – s postižením dolních končetin, plně připraven a schopen náročnější cesty v sajdkáru. Dle výsledků je možné napříště v  projektu pokračovat zahrnutím více účastníků a dalších nezbytností jako je doprovodné vozidlo atd.

Pro tuto originální a průkopnickou výpravu byl zvolen  Zdeněk Krupička, aktivní vozíčkář a úspěšný sportovec z Prahy, jehož jsme pro podobnou výpravu shledali vhodným kandidátem. Zdeněk je také členem občanského sdružení Adrenalin bez bariér, jež je sice zatím v počátcích, ale má ve své náplni množství zajímavých projektů, včetně např. realizace stavby - úpravy motocyklu pro tělesně postižené.


 O Zdenkovi novináři napsali:
 
“ Narodil se s postižením nohou a nikdy vlastně nepoznal rodičovskou lásku. Většinu svého života strávil v Jedličkově ústavu v Praze, a když dospěl, tak zjistil tu krutou skutečnost, že člověk na vozíčku v Česku práci sežene jen stěží. Zdeněk Krupička (27) se ale s osudem porval po svém a na jakékoliv nářky nemá čas. Je skvělým sportovcem, reprezentuje ČR ve sledge hokeji (soutěž tělesně postižených), a dokonce dostal nabídku hrát sledge hokej v zámoří. (klub Chicago Black Hawks). Zdá se, že invalidní vozík pro něho zkrátka není překážkou… ”
  

Pocity motorkáře na své cestovatelské expedici zná jen nemnoho vyvolených. Zdeněk dokázal v životě překonat mnohé nepřízně osudu, a rád bych se zařadil do klubu motorkářských cestovatelů. Termín této cesty je naplánován na duben 2008, sajdkár bude zapůjčen firmou LZ Side – výrobce originálních sajdkár pro motocykly BMW i jiné.

Rádi bychom podpořili myšlenku benefičních vyjížděk ve prospěch hendikepovaných lidí a založení české verze LOVERIDE.ORG (MDA RIDE) motorkářskou výpravou postiženého moto cestovatele Zdeňka Krupičky. Jeho cesta začne 12.4.2008 v 9.00 hod. tiskovou konferencí v Caffeterii Ferrari na Malostranském náměstí. Odtud Zdeněk odjede  v doprovodu HD a sajdkár na sraz s ostatními motorkáři, který bude na Praze 5 - Strahov.  

V 10 hod. ze Strahova startuje nultý ročník Love Ride CZ se zastávkou u BMW AUTEC v Jeremiášově ulici, Praha 5 - Stodůlky. Po slavnostním projevu Honzy Pičmana - ředitele Jedličkárny bude v 11.00 hod. slavnostně odstartována SIDECAR RIDE 2008,  a poté bude pokračovat přes Německo, Itálii, Francii a Španělsko do Maroka a zpět. Nultý ročník Love Ride CZ bude ukončen v Rostoklatech.

Kdokoliv, kdo by rád podpořil projekt založení české benefiční vyjížďky, může tak učinit již letos, a to svojí účastí na části Zdenkovy expedice!!  Těšíme se, že se s vámi setkáme na cestě...